Гурток археології

Археологічний гурток історичного факультету працює на базі Музею археології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, що дозволяє студентам краще познайомитись з фондами Музею, роботою професіональних археологів та реставраторів, а також приймати безпосередню участь в обробці археологічної колекції Музею і в підготовці тематичних виставок, проведенні екскурсій.

Засідання гуртка археології на базі Музею археології


Головна мета гуртка – об’єднати студентів, які захоплюються археологією, для спільних досліджень та поглибити здобуті знання у сфері польової та практичної археології.

Куратор гуртка – Шрамко Ірина Борисівна (к.і.н., доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології, директор Музею археології ХНУ імені В.Н.Каразіна).

Староста гуртка – Аргунова Анна (студентка 3 курсу). Тел. 0663757119 E-mail: argunova.ac@gmail.com

Доповідь к.і.н. В. В. Скирди на тему «Знане і незнане: Харківщина археологічна»

Доповідь к.і.н. В. В. Скирди на тему «Знане і незнане: Харківщина археологічна»


Гурток відвідують не лише студенти, які спеціалізуються на кафедрі історіографії, джерелознавства та археології, але і ті, які захоплюються цією цікавою наукою. На базі Музею ведеться також підготовка школярів до науково-дослідної роботи, тому передбачені спільні заняття студентів та школярів, де всі спілкуються та встановлюють дружні відносини.

орми роботи гуртка: знайомство членів гуртка з основами польової та камеральної роботи, з етапами роботи з археологічними колекціями, роботою археологів, реставраторів, палеозоологів; виступи студентів з науковими доповідями; різноманітні екскурсії, організація археологічних розвідок та розкопок; підготовка археологічних виставок. У рамках роботи археологічного гуртка проходять зустрічі з ученими-археологами. Обговорення наукових робіт займає одне із важливих місць у роботі гуртка. Виступаючи з результатами своїх наукових досліджень, студенти мають можливість обговорити основні положення своєї курсової (дипломної) роботи, тези доповідей, поділитися спостереженнями та результатами виступів на студентських наукових конференціях, отримати інформацію про нові напрямки розвитку археологічної науки.


Члени нашого гуртку ніколи не сумують. Ми завжди намагаємось поєднати дослідницьку роботу з веселим дружнім відпочинком. Для цього ми організуємо учбові екскурсії, знайомимося з відомими археологічними пам’ятками, здійснюємо пошукову роботу, перевіряємо сучасний стан давніх городищ, селищ та могильників, що в різні роки досліджувались вченими університету.Цікаво побачити давнє поселення або могильник, отримати власне уявлення про їх розташування, природне оточення, зовнішній вигляд. Під час археологічної розвідки або екскурсії кожний відчуває себе дослідником, мандрівником та краєзнавцем. Ми спілкуємося з місцевими жителями, отримуємо важливу інформацію щодо долі деяких історичних та археологічних пам’яток та окремих об’єктів.

Насамкінець хочеться сказати, що гурток археології – це не лише суха наукова діяльність. Гурток археології – це в першу чергу дружня студентська родина, де завжди можна цікаво подискутувати, знайти підтримку та просто весело провести вільний час. Якщо ви хочете стати справжнім детективом минулого, то ласкаво просимо до нас. Ми раді кожному!


Ми в Facebook - https://www.facebook.com/archeology.ist