Гурток археології

Звіт про роботу студентського наукового гуртка археології за 2017/2018 н.р.

Археологічний гурток історичного факультету працює на базі Музею археології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, що дозволяє студентам краще познайомитись з фондами Музею, роботою професіональних археологів та реставраторів, а також приймати безпосередню участь в обробці археологічної колекції Музею і в підготовці тематичних виставок, проведенні екскурсій.

Засідання гуртка археології на базі Музею археології

Засідання гуртка археології на базі Музею археології


Головна мета гуртка – об’єднати студентів, які захоплюються археологією, для спільних досліджень та поглибити здобуті знання у сфері польової та практичної археології.

Куратор гуртка – Шрамко Ірина Борисівна (к.і.н., доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології, директор Музею археології ХНУ імені В.Н.Каразіна).

Староста гуртка – Зміївська Аліна (студентка 5 курсу). Тел. 0960092329, E-mail: zmievskaya1994@mail.ru

Доповідь С.В.Дьячкова на тему: «Розкопки Генуезської фортеці Чембало (1999 – 2013 рр.)»

Доповідь С.В.Дьячкова на тему: «Розкопки Генуезської фортеці Чембало (1999 – 2013 рр.)»


Гурток відвідують не лише студенти, які спеціалізуються на кафедрі історіографії, джерелознавства та археології, але і ті, які захоплюються цією цікавою наукою. На базі Музею ведеться також підготовка школярів до науково-дослідної роботи, тому передбачені спільні заняття студентів та школярів, де всі спілкуються та встановлюють дружні відносини.


Спільна археологічна розвідка студентського гуртка та археологічного гуртка для школярів «Сиргіс» на Циркунівське городище


Форми роботи гуртка: знайомство членів гуртка з основами польової та камеральної роботи, з етапами роботи з археологічними колекціями, роботою археологів, реставраторів, палеозоологів; виступи студентів з науковими доповідями; різноманітні екскурсії, організація археологічних розвідок та розкопок; підготовка археологічних виставок. У рамках роботи археологічного гуртка проходять зустрічі з ученими-археологами. Обговорення наукових робіт займає одне із важливих місць у роботі гуртка. Виступаючи з результатами своїх наукових досліджень, студенти мають можливість обговорити основні положення своєї курсової (дипломної) роботи, тези доповідей, поділитися спостереженнями та результатами виступів на студентських наукових конференціях, отримати інформацію про нові напрямки розвитку археологічної науки.

Члени нашого гуртку ніколи не сумують. Ми завжди намагаємось поєднати дослідницьку роботу з веселим дружнім відпочинком. Для цього ми організуємо учбові екскурсії, знайомимося з відомими археологічними пам’ятками, здійснюємо пошукову роботу, перевіряємо сучасний стан давніх городищ, селищ та могильників, що в різні роки досліджувались вченими університету. Цікаво побачити давнє поселення або могильник, отримати власне уявлення про їх розташування, природне оточення, зовнішній вигляд. Під час археологічної розвідки або екскурсії кожний відчуває себе дослідником, мандрівником та краєзнавцем. Ми спілкуємося з місцевими жителями, отримуємо важливу інформацію щодо долі деяких історичних та археологічних пам’яток та окремих об’єктів.

За всю історію гуртка ми відвідали велику кількість мальовничих місць, де на кожному кроці перед нами відкривалися таємниці історичного минулого. Останнім навчальним роком ми відвідали Циркунівське, Донецьке, Хорошевське, Таранівське та Люботинське городища, отримали море емоцій від дослідницько-пошукової роботи, спілкування з науковцями.

20 листопада 2015 року в Головному корпусі університету відкрилась нова Виставкова зала Музею археології ХНУ імені В.Н.Каразіна. Студенти історичного факультету отримали можливість ознайомитись з внеском вчених нашого університету в археологічну науку.


Члени археологічного гуртка безпосередньо прийняли участь в оформленні нової експозиції Музею.

Студенти отримали можливість спробувати себе у якості екскурсоводів

Насамкінець хочеться сказати, що гурток археології – це не лише суха наукова діяльність. Гурток археології – це в першу чергу дружня студентська родина, де завжди можна цікаво подискутувати, знайти підтримку та просто весело провести вільний час. Якщо ви хочете стати справжнім детективом минулого, то ласкаво просимо до нас. Ми раді кожному!
Ми в контакті https://vk.com/club105906188