Об’їзд архівів Польщі та участь у семінарі "Проблеми сучасного архівознавства та управління документами"

З 12 по 22 травня 2017 р. студенти та молоді науковці історичного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна взяли участь в Програмному Архівознавчому об`їзді, організатором якого є Інститут історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні.

Під керівництвом доктора історичних наук, професора Людмили Юріївни Посохової група студентів 4 – 5 курсів (Марія Дідик, Вікторія Конюшок, Владислав Кучеренко, Віктор Немченко, Олександр Новак та Анастасія Фінартів) та аспірант кафедри історії стародавнього світу та середніх віків Андрій Рябко отримали можливість ознайомитися із особливостями організації та функціонування архівних закладів, оцінити головні технологічні та наукові здобутки архівної галузі в Польщі.

Під час об’їзду студентами та науковцями факультету були відвідані державні архіви у Жешуві, Кракові, Радомі, бібліотека і архів Ягеллонського університету. Учасники об’їзду мали змогу дізнатися про особливості фондоутворення архівів та зберігання документів за допомогою сучасних технологій. Співробітники архівів продемонстрували рідкісні джерела з історії Польщі та українських земель, показали можливості консервації та реставрації документів. Культурна програма включала відвідання пам’яток історії та культури міста Любліна, Тарнова, Кракова, а також замку Кшижтопор.

Студенти та молоді науковці такожвзялиучасть у Міжнародному науковому семінарі на тему «Проблеми сучасного архівознавства та управління документами», що проходив 20 травня 2017 р. на базі Інституту історії університету Марії Кюрі-Склодовської, Державного архіву та Інституту Національної Пам’яті у Любліні.

Подібна спільна навчальна практиказа участю студентів та аспірантів історичного факультету Харківського університету відбувається вже вп’яте. Вона стала можливою завдяки співпраці історичного факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна та Інституту історії Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні.