Педагогічна практика

Студенти кафедри на ІV та VІ курсах проходять обов’язкову педагогічну практику, яка забезпечує зв’язок між їхньою науково-теоретичною та практичною підготовкою. Під час педагогічної практики студенти набувають досвіду роботи із дітьми та відточують педагогічну майстерність під керівництвом кращих педагогів міста.

Двотижнева педагогічна практика на IV курсі (освітньо-кваліфікаційний рівень «бакалавр») є ознайомчою, вона покликана сформувати мотивацію для подальшого поглиблення знань з психології, педагогіки й методики. Студенти мають можливість відвідати уроки з історії та інших предметів (за домовленістю), провести один урок та позакласний захід, і, таким чином, отримати початковий досвід педагогічної діяльності.

Педагогічна практика на VІ курсі (освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр») триває 8 тижнів. Вона спрямована на вивчення педагогічних і організаційно-методичних засад навчально-виховного процесу, передбачає безпосереднє виконання посадових обов’язків учителя історії та класного керівника в середньому навчальному закладі, зокрема, проведення 10 уроків та позакласного заходу. Одночасно студенти-«магістри» мають засвоїти основи педагогічної діяльності у вищому навчальному закладі. Важливою складовою успішного проходження практики є складання необхідної документації.

Педагогічна практика студентів кафедри проходить в наступних середніх навчальних закладах Харкова:

  • ЗОШ № 95 імені 229-ї Харківської стрілецької дивізії (вул. Ньютона, 137). Вчитель історії – В.В.Воропаєва, вчитель вищої категорії.
  • КЗ "Харківський вищий коледж мистецтв" (вул. Українська, 8/10). Вчитель історії – І.М.Скирда.