Луньовські читання

Фотографії читань


Луньовські читання – науково-практичний семінар, започаткований за ініціативи кафедри історіографії джерелознавства та археології у 2010 р., який присвячений проблемам музеєзнавства та мистецтва. Семінар проводиться на честь випускника історичного факультету, визначного педагога, музейника, мистецтвознавця, краєзнавця, засновника і організатора Пархомівського історико-художнього музею, Афанасія Федоровича Луньова (15.01.1919 – 07.02.2004).

Проведений вперше в стінах Каразінського університету у січні 2010 р. семінар став традиційним заходом і щорічно збирає вчених істориків, музеєзнавців, мистецтвознавців, бібліотекарів, архівістів, художників, вчителів та інших фахівців для обговорення як загальних музеєзнавчих проблем (створення та функціонування музеїв, перспектив розвитку музеєзнавства), так і актуальних фахових проблем, зокрема, проблем музейної педагогіки, музейної комунікації, колекціонування та сучасних форм науково-освітньої діяльності, використання інноваційних технологій та технічних засобів у музейній роботі та ін.

На Третіх «Луньовських читаннях» у 2011 р. член національної Спілки художників України живописець Н.С.Вербук за кращу доповідь започаткувала премію імені А.Ф.Луньова, в якості премії вручається картина художниці і з цього часу це стало щорічною традицією.

Читання відбуваються за підтримки і при співпраці з Центром краєзнавства імені академіка П.Т.Тронька, Асоціацією викладачів, вихованців та друзів Харківського університету імені В.Н.Каразіна, а також Асоціацією вузівських музеїв Харкова.


Матеріали конференції

● IХ Луньовські читання. Проблеми музейної освіти в Україні (2020 р.)

● VIII Луньовські читання. Проблеми збереження музейних колекцій. Матеріали науково-практичного семінару (2018 р.)

● VII Луньовські читання. Музейний колектив і його проблеми. Матеріали науково-практичного семінару (2016 р.)

● VI Луньовські читання. Сучасна музейна експозиція: вимоги часу та нові можливості. Матеріали науково-практичного семінару (2015 р.)

● Луньовські читання. Матеріали науково-практичних семінарів (2010–2014 рр.)


Інші видання

● Письма к А.Ф.Лунёву (2016 г.)

● Афанасій Федорович Луньов. Статті, спогади, документи, матеріали (2009 р.)


Програми конференцій

● Програма ХII Луньовських читань (2021 р.)

● Програма VIII Луньовських читань (2017 р.)

● Програма VII Луньовських читань (2016 р.)

● Програма VI Луньовських читань (2015 р.)

● Програма V Луньовських читань (2014 р.)

● Програма IV Луньовських читань (2013 р.)

● Програма III Луньовських читань (2012 р.)

● Програма II Луньовських читань (2011 р.)

● Програма I Луньовських читань (2010 р.)

Фотогалерея