Павлова Ольга

Павлова Ольга Григорівна
Кандидат історичних наук, доцент

Павлова Ольга Григорівна
Кандидат історичних наук, доцент

Биографічні відомості

Народилася у с.Веприк Гадяцького району Полтавської області. У 1982 р. закінчила Пархомівську середню школу Краснокутського району Харківської області. Із 1982 по 1985 р. працювала в Пархомівському історико-художньому музеї. Із 1985 р. навчалася на історичному факультеті ХДУ імені О.М.Горького, який закінчила у 1990 р.

Із 1990 р. по 1999 р. працювала старшим науковим співробітником Пархомівського історико-художнього музею (відділ Харківського художнього музею, с.Пархомівка Краснокутського району Харківської області). Одночасно з 1993 по 1997 р. – аспірантка кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету ХДУ. У 1998 р. захистила дисертацію «Вивчення та викладання історії мистецтва у Харкові, ХІХ – поч. ХХ ст.» (Дніпропетровський державний університет; наук. керівник – проф.С.М.Куделко).

З 1998 р. – викладач кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету ХДУ імені О.М.Горького, з 1999 р. – доцент. Викладає загальні та спеціальні курси: «Історичне краєзнавство», «Основи мистецтвознавства», «Археографія», «Історія архівної справи», «Комп’ютерна техніка в архівах», «Проблеми охорони і реставрації пам’яток історії та культури», а також: «Іконографія», «Документознавство», «Діловодство», «Реставрація і консервація документів»; «Організація екскурсійних послуг», паралельно (за сумісництвом) – курси з краєзнавства, історіографії, екскурсійної та туристичної справи, історії України та всесвітньої історії на факультеті міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, в Харківському гуманітарному університеті «Народна Українська Академія», Харківській філії Міжнародного Соломонова університету, 89-му ліцеї (м.Харків).

Із 1999 по 2001 рр. – заступник декана історичного факультету з виховної роботи. У 1998–1999 рр. – директор Музею історії Університету внутрішніх справ (м.Харків, за сумісництвом). З 2005 р. – член науково-методичної ради Державного архіву Харківської області, з 2008 р. – секретар науково-методичної ради Центру краєзнавства імені академіка П.Т.Тронька ХНУ імені В.Н.Каразіна.

Почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавства (2008). Лауреат муніципальної творчої премії імені Дмитра Багалія з краєзнавства (2010).