Вовк Ольга

Вовк Ольга Ігорівна
Кандидат історичних наук

Вовк Ольга Ігорівна
Кандидат історичних наук

Биографічні відомості

Народилася у м. Харків. У 2012 р. з відзнакою закінчила історичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна і здобула ступінь магістра за фахом «Архівознавство». У 2012 р. працювала учителем історії Глибоківської ЗОШ І–ІІІ ступенів Харківського району Харківської області. Протягом 2012–2015 рр. – аспірантка кафедри історіографії, джерелознавства та археології ХНУ імені В. Н. Каразіна. Одночасно у 2012–2013 рр. – старший лаборант, з 2013 р. і дотепер – заступник директора Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька ХНУ імені В. Н. Каразіна. З 2024 р. – викладач (за сумісництвом) кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна.

У 2016 р. захистила кандидатську дисертацію «В. Н. Каразін (1773–1842) в історико-біографічних наративах» (Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара; наук. керівник – проф. С. М. Куделко).

Авторка та співавторка понад 90 наукових, науково-довідкових і навчально-методичних публікацій, з них 19 книг (у тому числі 2 одноосібні монографії). Лауреатка Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року» (2022 р.), організованого Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.

Сфера наукових інтересів: історична біографістика, біоісторіографія, локальна і регіональна історія, історія Харківського університету, актуальні проблеми вивчення та збереження історико-культурної спадщини.

Дослідницькі стипендії:

  • стипендія Фундації Олега Ольжича, США (2011 р.);
  • стипендія імені В. Н. Каразіна для обдарованих молодих науковців Харківської обласної державної адміністрації у номінації «Гуманітарні науки» (2017 р.);
  • стипендія Кабінету Міністрів України для молодих вчених (2020–2022 рр.);
  • стипендія Центру діалогу імені Юліуша Мєрошевського, Польща (2024 р.).

Участь у грантових проєктах:

  • учасниця проєкту «CityFace: Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну і постіндустріальну добу» (грант Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті в Едмонтоні) (2018–2021 рр.).
  • учасниця проєкту «Харків як мультикультурне місто Східної Європи: переваги, протиріччя, виклики та перспективи розвитку» (грант Фонду Конрада Аденауера, ФРН) (2020 р.);
  • співкоординаторка проєкту «МІСТО І ВІЙНА: Руйнування, збереження і переосмислення культурної спадщини великих міст Південно-Східної України в період російської військової агресії» (грант Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті в Едмонтоні) (2022 р.);
  • учасниця авторського колективу з підготовки збірки спогадів «Харківський університет (1941–1945 рр.) у спогадах його викладачів та вихованців» (грант Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті в Едмонтоні) (2023 р.).

Членство в експертних органах:

  • Колегія Державного архіву Харківської області (з 2016 р.);
  • Науково-методична рада ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» (з 2018 р.);
  • Робоча група при Харківській міській раді з питань реалізації заходів у рамках роботи Національної комісії України у справах ЮНЕСКО (з 2023 р.);
  • Робоча група при Харківській обласній військовій адміністрації з питань деімперіалізації та деколонізації топонімії на території Харківської області (2024 р.).

Участь у громадських організаціях: заступник голови Харківського відділення Національної спілки краєзнавців України, член Української бібліотечної асоціації.

Навчальні курси: Архівознавство.