Школи

Кафедра щільно співпрацює з рядом шкіл та позашкільними закладами м. Харкова.

Студенти кафедри щороку проходять педагогічну практику на базі ЗОШ №95 та ЗОШ №131. Взимку упродовж 3 тижнів та восени упродовж 2 місяців студенти 4–5 курсів під керівництвом викладачів кафедри (доц.В.Ю.Іващенко, проф.О.Д.Каплін, доц.Ю.А.Кісельова) відвідують заняття у школі, проводять уроки з історії та позакласні заходи, розповідають школярам про університет та факультет.

Кафедра спільно з Центром краєзнавства імені П.Т.Тронька (директор – проф.С.М.Куделко) бере участь в організації літнього краєзнавчого табору на базі гімназії №178 «Освіта», підтримує зв’язки із Пархомівською середньою школою (доц.О.Г.Павлова).

Викладачами кафедри проводиться робота з підготовки школярів до конкурсу робіт МАН за напрямками «краєзнавство» та «археологія».

Кожного року школярі міста та області разом з студентами виїжджають на археологічні розкопки: у розкопках Більського городища (доц.І.Б.Шрамко) беруть участь школярі із археологічних гуртків Обласної станції юних туристів та м. Люботина, у Верхньосалтівській експедиції (доц.В.В.Скирда) – ліцею №89 та Обласної станції юних туристів, у роботі Германо-Слов’янської археологічної експедиції (доц.К.В.Мизгін) – із Зачепилівського центру дитячої та юнацької творчості. Доц.К.В.Мизгін є також координатором історико-археологічного напрямку науково-демонстраційного освітнього центру «ЛандауЦентр».


Харківська гімназія №178 «Освіта»

Харківська гімназія №178 «Освіта». Гімназія є однією з найкращих серед подібних навчальних закладів м.Харкова, а її директор Т.А.Кучеренко – випускниця кафедри. Для кафедри дана гімназія – майданчик профорієнтаційної роботи. Викладачі кафедри виступають перед гімназистами, а в літній час курирують Школу юного краєзнавця, яка діє на базі гімназії протягом кількох років. Викладачі кафедри допомагають гімназистам в підготовці наукових доповідей на конкурс МАН, консультують при підготовці до конкурсів та олімпіад, традиційно беруть участь в гімназійних святах (День знань, урочистий випуск та ін.).

Сайт школи


Харківська обласна станція юних туристів

Харківська обласна станція юних туристів (директор В.А.Редіна) є центром навчально-методичної, виховної, масової роботи з туризму та краєзнавства серед учнівської молоді закладів освіти Харківщини. За ініціативи співробітників кафедри на базі станції було організовано «Школу молодих істориків», яка готує абітурієнтів до вступу на факультети гуманітарного профілю. Співробітники кафедри та станції активно співпрацюють у межах Малої академії наук. Спільними зусиллями було також організовано кілька наукових та просвітницьких проектів, зокрема, студентські школи пам’яткознавчого спрямування «Історико-культурна спадщина Єврорегіону «Слобожанщина».

Сайт станції


Харківська загальноосвітня школа I–III ступенів №95 імені 299 Харківської стрілецької дивізії

Харківська загальноосвітня школа I–III ступенів №95 імені 299 Харківської стрілецької дивізії багато років є базою педагогічної практики для студентів кафедри. Щорічно студенти-бакалаври проходять у школі двотижневу, магістри – восьмитижневу практику під керівництвом вчителя історії В.В.Воропаєвої.

Сайт школи


Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат

Харківська середня спеціалізована музична школа-інтернат є базою педагогічної практики для студентів кафедри. Щорічно студенти-бакалаври проходять у школі двотижневу, магістри – восьмитижневу практику під керівництвом вчителя історії О.Л.Демченко.

Сайт школи