6-7 серпня 2024 р. проф. С.І.Посохов відвідав історико-культурний заповідник "Більськ" та розкопки Скіфської археологічної експедиції під керівництвом доц. І.Б.Шрамко. Розкопки відбуваються на території Більського городища – унікальної пам’ятки археології, одного з найбільших городищ Європи доби раннього залізного віку.
20 лютого 2024 р. проф. С.І.Посохов відвідав Художню галерею імені Г.Семирадського, де відбулася зустріч зі Сашою Гладким, який створив унікальну акустичну систему та ряд живописних і графічних творів під її магічне звучання. В галереї можна не лише оглянути твори митця, а й ознайомитися з можливостями створеної ним рупорної акустики.
7 лютого 2024 р. проф. С.І.Посохов відвідав виставку Гамлета Зінківського "Незавершений 2023-й" у Центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр".
14 березня 2023 р. проф. С.І.Посохов та проф. С.М.Куделко відвідали виставку "Особовий склад" у Центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр".
29 листопада 2021 р. проф. С.І.Посохов відвідав експозицію "Захисний шар" художника Костянтина Зоркіна у Центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр".
"У представленому проєкті травмуючий і травмований метал стає втіленням почуттів воєнного часу, постійного співвідношення захисту й беззахисності. Його творчість сьогодні фіксує те душевне і фізичне напруження, яке поєднує всіх нас в боротьбі з ворогом, і підтримує нашу віру" (із прес-релізу проєкту).
1 жовтня 2021 р. відбулась подорож членів кафедри до селищ Озеряни та Буди.
6 травня 2021 р. колектив кафедри відвідав Національний меморіальний комплекс "Висота маршала І.С.Конєва" та Музей А.С.Макаренка.
13 березня 2021 р. проф. С.І.Посохов та проф. Л.Ю.Посохова відвідали концерт із циклу "Симфонічна музика з Юрієм Янком" – "До 200-річчя від Дня народження Анрі В’єтана", що відбувся в Харківській філармонії.
10 жовтня 2020 р. колектив кафедри відвідав Зміїв. Програма подорожі включала Зміївський краєзнавчий музей, навчально-наукову базу «Гайдари» Каразінського університету та с. Соколово.
Туристична подорож проф. С.І.Посохова до Новоселівського кар'єру (біля Нової Водолаги) і Садиби Куликовських (с.Рокитне).
Дослідження Центральної групи Люботинського курганного могильника кінця Vl–IV ст. до н.е. Роботи проводить Слобідська експедиція ДП "НДЦ "Охорона археологічна служба України"" ІА НАНУ під керівництвом наук.співр. В.М.Окатенка.
12 лютого 2020 р. професор С.І.Посохов відвідав виставку "Вінігрет" в Художній галереї імені Г.Семирадського.
23 січня 2020 р. завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології, професор С.І.Посохов, професор С.М.Куделко, доцент О.Г.Павлова і к.і.н. О.І.Вовк взяли участь у відкритті виставки народного художника України, почесного доктора ХНУ імені В.Н.Каразіна В.І.Ковтуна "З університетом у серці" в Художній галереї імені Г.Семирадського. Захід відбувся у рамках святкування 215-річчя відкриття Каразінського університету.
21 грудня 2019 р. к.і.н., доц. В.Ю.Іващенко відвідала першу лекцію із нового проєкту Харківської філармонії Piano 119+ - циклу лекцій, присвячених фортепіанній музиці ХХ - початку ХХІ століття. Перша частина - "Шлях до зірки", знайомила слухачів із музикою 1900-1920-х рр.
1 жовтня 2019 р. к.і.н., доц. Ю.А.Кісельова відвідала виставку проектів сучасного мистецтва у межах "Бієнале молодого мистецтва" та поділилася своїми враженнями від перегляду виставки: "Перш за все хочеться подякувати організаторам за вибір місця в цілому та вдале розташування в інтер'єрі будівлі мистецьких робіт. Кураторам вдалося представити шлях по експозиції у вигляді розгортання історії. Світло, інтер'єр, форма приміщень вдало працювали на динаміку сприйняття. Серед проектів було багато цікавих робіт, які намагалися звернути увагу на злободенні соціальні та екологічні проблеми. Проте питання настрою залишилося прерогативою виключно кураторів. Хоча все ж таки робота Володимира Когута «Життя в симуляції» можна виділити саме з точки зору поєднання «шокуючої» правди про сприйняття природи і «розважальної» форми презентації".
6 липня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав оперу С.Прокоф'єва "Любов до трьох апельсинів" (режисер-постановник Армен Калоян), яка була поставлена на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенко.
28 червня 2019 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.
29 червня 2019 р. викладачі кафедри В.Ю.Іващенко та Ю.А.Кісельова відвідали прем’єру вистави для дорослих «Діти райка» у Харківському державному академічному театрі ляльок імені В.А.Афанасьєва. Відвідування всіх прем’єр вистав для дорослих театру вже давно стало для В.Ю.Іващенко традицією, до якої вона з задоволенням залучає колег.
25 травня 2019 р. у рамках подорожі колективу кафедри історіографії, джерелознавства та археології до міста Запоріжжя завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов взяв участь у виставі фольклорно-етнографічного кінного театру «Січові козаки».
21 червня 2019 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав виставу "Три товариші" (Еріх Марія Ремерк, пер. з нім. Д.Радієнко) у виконанні акторів Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Вистава була поставлена на сцені Харківського академічного українського драматичного театру імені Т.Г.Шевченка. Сюжет вистави розкриває тему «втраченого покоління» повоєнної Німеччини.
31 травня - 2 червня 2019 р. к.і.н., доцент кафедри історіографії, джерелознавства та археології В.Ю.Іващенко відвідала Таллінн і взяла участь у роботі Міжнародної конференції «Одинадцяті Лотманівські дні в Талліннському університеті. Час, історія, біографія. Теоретичні аспекти вивчення его-документів». На конференції були присутні понад 60 вчених з Аргентини, Бельгії, Естонії, Ізраїлю, Італії, Латвії, Німеччини, Польщі, Росії, США, України, Хорватії.
25 травня 2019 р. колектив кафедри здійснив подорож до міста Запоріжжя, де відвідав Національний заповідник «Хортиця». Співробітники кафедри оглянули музей судноплавства «Чайка», який одночасно є і майстернею з відновлення стародавніх човнів, що були знайдені у Дніпрі. Також члени кафедри відвідали історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» (де екскурсію провів завідувач відділу історії Олександр Павлович Мірущенко) та подивилися виставу фольклорно-етнографічного кінного театру «Січові козаки».
(фото М.Проценко)
30 березня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав концерт "С.В.Рахманінов та українська культура" у Харківській філармонії.
25 січня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав показ популярної української кінокомедії "DZIDZIO Перший раз" (2018 р., реж. М.Хома, Т.Дронь).
25 січня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав відкриття виставки "Exposures. Клайпедська фотографія наприкінці ХХ ст."(ЄрміловЦентр).
На фото: С.І.Посохов із фотографом С.Солонським та скульптором О.Рідним.
22 січня 2019 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов відвідав оперу П.І.Чайковського "Мазепа", яка була поставлена на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенко.
20 грудня 2018 р. завідувач кафедрою проф. С.І.Посохов разом з учасниками проекту "Практики саморепрезентації багатонаціональних міст в індустріальну і постіндустріальну добу" відвідали Музей українського живопису у Дніпрі.
29 червня 2018 р. викладачі кафедри В.Ю.Іващенко та Ю.А.Кісельова відвідали Національний літературно-меморіальний музей Івана Франка та Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у м.Львів, а також ознайомилися з експозицією "Українське мистецтво ХХ ст." Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
11 червня 2018 р. колектив кафедри здійснив подорож до смт Дворічна Харківської області, де відвідав Дворічанський Центр дитячої та юнацької творчості та Музей І.І.Мечникова. Також співробітники кафедри відвідали Національний природний парк «Дворічанський».
Колектив кафедри висловлює щиру подяку О.М.Бервено та співробітникам Центру дитячої та юнацької творчості Дворічанської районної ради Харківської області та сподівається на подальшу співпрацю!
27-29 березня 2018 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов разом із колегами з інших університетів України відвідав Музей космонавтики імені С.П.Корольова та Будинок-музей С.П.Корольова в Житомирі.
24 січня 2018 р. викладачі та студенти кафедри відвідали відкриття фотовиставки «Час Федецького», присвяченої видатному фотографу Альфреду Федецькому.
18 січня 2018 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав відкриття виставки «Курбас у Харкові» (ЄрміловЦентр).
На фото: С.І.Посохов з директором галереї Н.В.Івановою та художниками О.М.Лисенко та О.О.Шеховцовим, а також першим проректором Харківської державної академії культури М.М.Каністратенко.
16 січня 2018 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав фортепіанний концерт (виконавець – Данило Саєнко) у Львівській опері (Дзеркальна зала).
28 грудня 2017 р. колектив кафедри історіографії, джерелознавства та археології відзначив Новий рік. Традиційно викладачі та аспіранти кафедри розповіли про найбільш важливі свої досягнення в минулому році та поділилися планами на майбутній 2018 р.
16 листопада 2017 р. завідувач кафедрою проф.С.І.Посохов відвідав перший у Харкові виставковий проект, присвячений пленерній традиції у практиці художників ленд-арта. Основна тема художників – пейзаж як уособлення первозданності, його атмосферність, його звук, запах і смак. Основна ціль художників – упіймати та відтворити мінливий стан природи. Виставка презентується Grynyov Art Foundation спільно з ЄрміловЦентром.
«ex.пленер. Віддалений доступ» – це природня художня лабораторія. Кожен наступний ex.пленер – нова локація і новий експериментальний підхід художників до сприйняття і репрезентації не тільки місця, але і себе в ньому.
19-20 вересня 2017 р. представники кафедри відвідали природний заповідник Rezerwat przyrody Kadzielnia, що знаходиться в м.Кельце (Польща). Природний заповідник є частиною геопарку Кельце.
24 червня 2017 р. представники кафедри відвідали міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара Фортеця. Подорож крізь століття», який традиційно, вже всьоме, відбувся на території історичної пам’ятки «Круглий двір» у м.Тростянець Сумської області. Гості фестивалю змогли спостерігати за боями у межах турніру з історичного фехтування, приміряти історичні костюми, спробувати себе у майстер-класі з історичного танцю та поринути в атмосферу свята і романтики минулого.
20 травня 2017 р. у рамках святкування Дня науки колектив кафедри відвідав м.Чугуїв. Основним місцем подорожі став Художньо-меморіальний музей І.Ю.Рєпіна. Директор музею – С.І.Бучаста – провела для колективу кафедри захоплюючу екскурсію містом. Також співробітники кафедри відвідали Художню галерею та Шляховий палац. Колектив кафедри висловлює щиру подяку С.І.Бучастій та співробітникам Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна та сподівається на подальшу співпрацю!