Гурток мистецтвознавців

Фотогалерея

Гурток мистецтвознавців на кафедрі був створений у 2015/2016 навчальному році.

Куратор гуртка - кандидат історичних наук, доцент Павлова Ольга Григорівна

Староста гуртка - студентка 1 курсу магістратури Арістархова Марина

Мета: створити можливості для спілкування студентів з митцями, щоб поринути в творчу атмосферу художників, відвідуючи їх майстерні, щоб спілкуючись з мистецтвознавцями, долучатися до секретів мистецтвознавчого аналізу, розширити знання з історії мистецтв, вдосконалити професійні навички і просто отримувати насолоду взаємного спілкування та зустрічей з цікавими людьми, споглядаючи твори образотворчого мистецтва в музейних експозиціях та художніх галереях, виставкових залах та майстернях художників, а також під час захоплюючих подорожей.

08.12.2018 Зустріч з художником-графіком Литовко Валентином Сергійовичем

Основною формою організації засідань: гуртка є заслуховування та обговорення наукових доповідей.

22.02.2018 Засідання гуртка мистецтвознавців, яке було присвячене темі: "Харківський університет у мистецькому просторі". Гостем заходу стала кандидат історичних наук, заступник директора Центру краєзнавства імені П.Т. Тронька Ольга Ігорівна Вовк. Ольга Ігорівна розповіла про художній образ В.Н. Каразіна, який втілився не тільки в скульптурі, а й в ілюстраціях. Також цікаво було дізнатися факти про історію створення пам'ятника Василю Назаровичу, адже, монумент є рекордсменом серед харківських пам'ятників за зміною місць розташування.

26.11.2019 відбулося засідання Гуртка мистецтвознавців, на якому студенти мали можливість заслухати цікаву доповідь студентки 4 курсу Пороло Тетяни:"Пісенний конкурс Євробачення: Участь України 2003-2019рр."

Окрім безпосереднього знайомства з результатами студентських наукових досліджень, гуртком активно використовуються і інші різноманітні форми роботи:

  • творчі зустрічі (зокрема, з діячами культури та мистецтва, а також викладачами та випускниками кафедри);
  • екскурсії до музеїв, та в майстерні митців;
  • краєзнавчо-туристичні подорожі гуртка цікавими місцями Слобідського краю.

Студенти зустрілися з Заслуженним художником України Олександром Леонідовичем Судаковим. Де, як не на виставці митця говорити про його творчість? Саме тому творча зустріч відбулася в галереї імені Геріха Семирадського, де проводилася виставка робіт живописця. Спочатку учасники гуртка подивилися документальний фільм, в якому Олександр Леонідович розповідав про свій творчий шлях. Згодом, студенти в затишному колі, обговорювали цікаві факти з життя та творчості художника. Олександр Леонідович радо відповідав на запитання. Дитячою радістю та яскравими барвими наповнені картини,які викликали лише приємні спогади та асоціації.

05.10. 2019 відбулося виїзне засідання Гуртка мистецтвознавців до міста Святогірськ. Студенти разом з екскурсоводом відвідали Історичний музей заповідника м. Святогірська. Експозиція насичена цікавими експонатами. Розповідь екскурсовода допомогла краще ознайомитися з історією краю. Студентів очікував неймовірний маршрут по нижньому комплексу лаври і прогулянка національним природним парком «Святі гори» до пам'ятника Артема, звідки відкривається неймовірно красивий вид на Скит Всіх Святих та Миколаївський храм на Святій скелі.

Незабутньою стала і зустріч із завідувачем реставраційною майстернею Харківського художнього музею художником-реставратором Є.О.Шердекою, яка відбулася безпосередньо в реставраційній майстерні, де студенти ознайомилися з проблемами збереження і реставрації творів, а художник-реставратор продемонстрував різні види пошкоджень та основи процесу реставрації мистецьких пам’яток.

Одне з засідань, яке було організоване спільно з Клубом «Університетських історій» було присвячене колекції Музею красних мистецтв та старожитностей університету й відбулося в Харківському художньому музеї. Мистецтвознавець, завідувачка відділу зарубіжного мистецтва Т.Ю.Прокатова ознайомила студентів з творами із колекції Ф.Аделунга, що зберігаються нині у Харківському художньому музеї.

Проблеми іконографії та атрибуції художніх творів стали предметом зустрічі з завідувачкою відділом українського і російського мистецтва XVI – початку ХХ ст. Харківського художнього музею О.Й.Денисенко, яка ознайомила студентів з загальними проблемами наукового вивчення творів мистецтва, що представлені в експозиції музею.

У планах нові зустрічі з театральними художниками, живописцями, графіками і скульпторами, ознайомлення із діяльністю художніх установ, цікаві дискусії і подорожі у світ мистецтва.

Група гуртка у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/Гурток-мистецтвознавців-Х...

Фотогалерея