Гурток мистецтвознавців

Фотогалерея

Гурток мистецтвознавців на кафедрі був створений у 2015/2016 навчальному році.

Куратор гуртка - кандидат історичних наук, доцент Павлова Ольга Григорівна

Староста гуртка - студентка 1 курсу магістратури Арістархова Марина

Мета: створити можливості для спілкування студентів з митцями, щоб поринути в творчу атмосферу художників, відвідуючи їх майстерні, щоб спілкуючись з мистецтвознавцями, долучатися до секретів мистецтвознавчого аналізу, розширити знання з історії мистецтв, вдосконалити професійні навички і просто отримувати насолоду взаємного спілкування та зустрічей з цікавими людьми, споглядаючи твори образотворчого мистецтва в музейних експозиціях та художніх галереях, виставкових залах та майстернях художників.

08.12.2018 Зустріч з художником-графіком Литовко Валентином Сергійовичем


В перший рік було проведено сім засідань, із яких два відбулися безпосередньо в майстернях митців – відбулася зустріч з відомим харківським скульптором О.М.Рідним, в творчості якого достатньо відобразилося й університетська тематика. Він є автором пам’ятників та пам’ятних дошок, присвячених видатним університетським особистостям. Студенти відвідали майстерню художника О.А.Лазаренко, під час якої студенти дізналися про сучасні тенденції в образотворчому мистецтві, ознайомилися з різножанровими та тематичними сюжетами творів художника, а також спробували опанувати секрети авторського методу мозаїчного кольорового живопису під час влаштованого художником майстер-класу.

Незабутньою стала і зустріч із завідувачем реставраційною майстернею Харківського художнього музею художником-реставратором Є.О.Шердекою, яка відбулася безпосередньо в реставраційній майстерні, де студенти ознайомилися з проблемами збереження і реставрації творів, а художник-реставратор продемонстрував різні види пошкоджень та основи процесу реставрації мистецьких пам’яток.

Одне з засідань, яке було організоване спільно з Клубом «Університетських історій» було присвячене колекції Музею красних мистецтв та старожитностей університету й відбулося в Харківському художньому музеї. Мистецтвознавець, завідувачка відділу зарубіжного мистецтва Т.Ю.Прокатова ознайомила студентів з творами із колекції Ф.Аделунга, що зберігаються нині у Харківському художньому музеї.

Проблеми іконографії та атрибуції художніх творів стали предметом зустрічі з завідувачкою відділом українського і російського мистецтва XVI – початку ХХ ст. Харківського художнього музею О.Й.Денисенко, яка ознайомила студентів з загальними проблемами наукового вивчення творів мистецтва, що представлені в експозиції музею.

У планах нові зустрічі з театральними художниками, живописцями, графіками і скульпторами, ознайомлення із діяльністю художніх установ, цікаві дискусії і подорожі у світ мистецтва.

Група гуртка у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/Гурток-мистецтвознавців-Х...

Фотогалерея