​Відбулася 41-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених

1 грудня 2023 року на базі історичного факультету Каразінського університету відбулася 41-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених «Краєзнавчі студії з глибини років і до сьогодення (до 100-річчя створення Харківської комісії краєзнавства)». Організаторами заходу, крім ХНУ імені В. Н. Каразіна, стали також Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Харківський національний медичний університет та Харківське відділення Національної спілки краєзнавців України.

До оргкомітету конференції увійшли представники кафедри історіографії, джерелознавства та археології: завідувач кафедри проф. С. І. Посохов, проф. С. М. Куделко, доц. О. Г. Павлова, а також студентка цієї кафедри, голова факультетського Наукового товариства студентів Варвара Турчан. Варто зазначити, що керівниками секцій конференції стали й чимало штатних співробітників та випускників кафедри, серед яких – доц. В. В. Скирда, доц. Є. С. Рачков, к.і.н. О. І. Вовк, к.і.н. О. Ю. Кашаба, PhD О. М. Янкул.

На пленарному засіданні з вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи Каразінського університету проф. О. М. Головко, декан історичного факультету доц. С. Д. Литовченко та завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології проф. С. І. Посохов. Також відбулася презентація низки нових видань: 9-ї і 10-ї книг із серії «Джерелознавчі зошити», 6-го і 7-го випусків «Луньовського збірника», книги «Вибрані цитати, максими і афоризми вихованців, викладачів та почесних членів Харківського університету». В підготовці усіх цих видань взяли активну участь члени кафедри.

У рамках конференції працювало 12 секцій, які об’єднали студентів, аспірантів, молодих вчених не лише з Харкова та Харківщини, але і з багатьох інших міст України: Києва, Дніпра, Ніжина, Одеси, Полтави, Сум, Тернополя, Хмельницького, представників евакуйованих закладів з Донеччини та Луганщини, а також гостей з Узбекистану.

Студенти кафедри історіографії, джерелознавства та археології продемонстрували високий рівень підготовки і здобули перемогу на чотирьох секціях. Так, на секції «Теоретико-методологічні, історіографічні та джерелознавчі аспекти місцевої історії» лідирувала Олександра Воробйова (науковий керівник – доц. О. Г. Павлова); на секції «Етнологія і краєзнавство» – Варвара Турчан (науковий керівник – доц. Є. С. Рачков); на секції «Культурна спадщина в умовах війни» – Єгор Єрмак (науковий керівник – доц. Є. С. Рачков); на секції «Релігійне краєзнавство у сучасному світі» – Олена Тихонова (науковий керівник – доц. О. Г. Павлова).