​Відбулася 42-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених

29 листопада 2024 р. на історичному факультеті Каразінського університету відбулася 42-а Міжнародна краєзнавча конференція молодих учених «Традиції та актуальні завдання краєзнавства в Україні (до 220-річчя заснування Каразінського університету)».

В організації цього заходу найактивнішу участь взяли представники кафедри історіографії, джерелознавства та археології. Зокрема, до оргкомітету конференції увійшли завідувач кафедри проф. Сергій Посохов, проф. Сергій Куделко, доц. Ольга Павлова і викл. Ольга Вовк.

На пленарному засіданні учасників привітав проректор з науково-педагогічної роботи ХНУ імені В.Н.Каразін доц. Антон Пантелеймонов, який відзначив вагому роль краєзнавства у наукових дослідженнях та суспільному житті. Завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології проф. Сергій Посохов у своєму вітальному виступі розповів про історію конференції, започаткованої у 1983 р. за ініціативи викладачів кафедри, вказав на вагомі краєзнавчі традиції Каразінського університету, відзначив роль, яку відіграв у цьому процесі Почесний доктор ХНУ імені В.Н.Каразіна, Герой України, академік Петро Тронько.

Загалом у конференції взяли участь понад 110 учасників – представників більш ніж 30 закладів вищої освіти і науки, архівів, музеїв, шкільних і позашкільних закладів. На конференції працювало 11 секцій, у багатьох з яких керівниками виступили співробітники кафедри. Так, секцією «Теорія, методологія, історіографія і джерелознавство краєзнавчих студій» керувала викл. Ольга Вовк; секцією «Археологія і краєзнавство» – доц. Валерій Скирда; секцією «Нематеріальна культурна спадщина регіонів» – доц. Євген Рачков; секцією «Краєзнавство у дзеркалі мистецтва і літератури» – доц. Ольга Павлова.

Високий рівень підготовки продемонстрували студенти кафедри. Так, Варвара Земляна (керівник Євген Рачков) і Юрій Устименко (керівник Валерій Скирда) отримали грамоти як автори найкращих доповідей на секціях. Олександра Ворбйова (керівник Ольга Павлова) отримала Премію імені П.Т.Тронька, Єгор Єрмак (керівник Євген Рачков) – Премію імені А.Г.Слюсарського. Творчу премію імені А.Ф.Луньова у вигляді картини знаменитої харківської художниці Ніни Вербук здобула Лідія Кузьменко (керівник Ольга Павлова).