Виставка «Підсумки археологічних досліджень 2017 р.» в Музеї археології (до 80-річчя від дня народження В.К.Міхеєва)

24 листопада 2017 р. у Виставковій залі Музею археології ХНУ імені В.Н.Каразіна відбулось відкриття щорічної виставки, в якій відображені результати роботи 12 археологічних експедицій.

У цьому році конференція-презентація була присвячена 80-річчю від дня народження професора, завідувача кафедри історіографії, джерелознавства та археології В.К.Міхеєва. В рамках конференції відбулась презентація наукових збірників, присвячених пам'яті В.К.Міхеєва.

Наукові збірники, присвячені пам'яті В.К.Міхеєва

З вітальним словом на відкритті виступили ректор університету В.С.Бакіров, члени правління Харківського історико-археологічного товариства С.В.Д’ячков та С.І.Посохов (ХНУ імені В.Н.Каразіна), співробітник ІАЗ у м.Святогірськ В.М.Дєдов. З основними етапами наукової діяльності В.К.Михеєва ознайомив присутніх В.В.Колода (ХНПУ імені Г.С.Сковороди). Доповіді-презентації науковців були присвячені головним підсумкам археологічних розкопок та розвідок на території Харківської та Полтавської областей.

У чотирьох експозиційних модулях виставки розміщені найбільш репрезентативні знахідки з археологічних пам’яток різних епох: від доби пізнього палеоліту до козацьких часів. Відвідувачі мають змогу побачити знаряддя праці палеолітичного населення басейну Сіверського Дінця, ліпний посуд доби бронзи, знаряддя праці та посуд скіфського періоду, срібні прикраси кінської вуздечки та набір залізних інструментів доби раннього середньовіччя, дитячу іграшку, перстень та заготівки для кам’яних козацьких хрестиків нового часу. Серед інших слід відмітити речі з двох поховальних комплексівкінця 6 – початку 5 ст. до н.е. некрополю Скоробір – одного з найбільших могильників Більського городища. Найбільш цінними і, навіть унікальними знахідками стали рогове блюдо із зображеннями хижих тварин та шкіряні пояси, прикрашені двома типами бронзових бляшок. Уперше в Дніпровському Лівобережжі знайдений і сіроглиняний гончарний горщик фракійського виробництва.